Misyon-Vizyon
Vizyonumuz

Türk ilaç sektörün de yerli ilaç üretimini küresel çapta kullanılan ilaçlar ile rekabet edebilir seviyeye taşımak.

Misyonumuz

Yerli ilaç üretimi yapan firmalar ile bu ilaçların pazar paylarının arttırılmasında en büyük katkıyı sağlayan doktor ve eczaneleri bir araya getirerek hem yerli firmalarımız hem de sağlık sektörü çalışanlarımız için değer yaratmak.

Bakanlığın ilaçta temel aldığı kur farkından tutun da hammadde üretimi, rekabet gücü, finansman ve dağıtım organizasyonlarına kadar birçok zorlukla karşılaşan yerli üreticiler, yabancı ilaç sektörü karşısında oldukça güçsüz durumda kalmaktadır. Hepimizin de bildiği gibi son 10 yılda birçok büyük yerli ilaç şirketimiz yabancı ilaç firmaları tarafından satın alındı. Bu hızla devam edilirse bir kaç yıl sonra az sayıda yerli ilaç fabrikamız dışında Ar-Ge çalışması ve üretimi yapabilecek fabrikamız kalmayacak.

Biz de bu tespitlerden yola çıkarak bu gidişatı tersine çevirmek için bir proje geliştirdik:

Doktor, eczacı ile ilaç üreticileri arasında köprü olarak tüm sektör paydaşlarını ve yerli ilaç üreticilerini desteklemek amacındayız. Bir ilacın üretim maliyeti düşük olsa bile ara masraflar, personel, dağıtım gibi giderler maliyetleri çok arttırmaktadır. Sağlık A.Ş’ler olarak üretici ile eczane işbirliğiyle hem sektörün hem de hastaların yerli ilaç tercih ettiği avantajlı bir sistem yaratmak amacındayız. Bunun yanında yerli ilaca destek vermekle milli bir görevi de yerine getireceğimize inanıyoruz.

Son aylarda devletimizin yerli ilacı destekleme konusundaki yaklaşımları bizler ve bizim gibi düşünenler için oldukça sevindiricidir. Ülkemiz her yıl 6 milyar doları ilaç ithalatı için harcamaktadır. Bu harcamayı azaltmanın yolu yerli ilaç üretimidir. Bu sebeple devletimiz yerli ilacı desteklemek için çeşitli teşvik paketleri sunmaya başladı. Biz ve ortaklarımız bu teşviklerden yararlanmanın ötesinde yeni ruhsatlar satın alma, Ar-Ge çalışmalarına destek verme hatta fason ilaç üretimi gibi sektörün gücüne güç katacak çalışmalarda bulunacağız. Hedefimiz 25 bin Eczaneden %20’sini, 140 bin hekimden %3’ünü bir araya getirerek organik olarak büyümektir. Bu sayede hem ülke ekonomisine yeni bir güç hem de ortaklarımıza düzenli getiri avantajları sunuyor olacağız.

Açık,şeffaf ve denetimli bir yapı oluşturmak için altyapıları tamamlanmış karşılıklı güvene dayanan bir yönetim şekli kurarak ve ortaklarımızı sürekli bilgilendirerek çok kısa zamanda büyük mesafe katedeceğimizin bilincindeyiz. Hep birlikte daha huzurlu gelecek kaygısı olmayan güçlü bir Türkiye için Gelin Birlik Olalım.


Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım by Erdem YILDIZ