Yerli İlaç

ÜRÜNLER VE HİZMETLERİMİZ


Portföyümüze aldığımız ilaçların kategorileri aşağıdaki gibi sıralanmıştır. Bu ürün gruplarının altında anlaştığımız firmaların yerli ürünleri vardır. Ürün portföyümüzü yaptığımız ve yapacağımız yeni anlaşmalar ile türk halkının ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi bir bakış açısıyla genişletiyoruz.

https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/dermo-320x213.jpg

Dermatoloji İlaçları


Dermatoloji cilt hastalıkları ve tedavisiyle
ilgilenen tıp dalıdır. Saç dökülmesi Dermatofaji, Sedef Hastalığı, Akne Behçet hastalığı, alerji, ve hpv gibi hastalıklar bu ürün grubunun altındaki ilaçlar ile tedavi edilmektedir.


Genitoüriner Sistem İlaçları


Hemeostatik (iç) dengenin korunmasında en önemli bileşen olan üriner veya boşaltım sistemi, karın arka ve yan duvarında bulunan böbrekler, üreterler (idrar kanalları), mesane (idrar kesesi), ve üretradan oluşur. Bu organlardan kaynaklı hastalıklar bu grup altında tedavi edilir.


https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/Genitoüriner-Sistem-İlaçları-320x213.jpg
https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/KAN-YAPICI-320x213.jpg

Kan ve Kan Yapıcı Organ İlaçları


Bu kategoride kan ve kan oluşturan organ hastalıklarıyla bağışıklık sisteminin belli başlı bozukluklarının tedavisi için kullanılan ilaçlar vardır.


Kardiyovasküler Sistem İlaçları


Kalp ve damar hastalıkları, küresel ölçekte ölüm sebebidir ve uzun bir süre daha bir numaralı ölüm sebebi olarak devam edeceği tahmin edilmektedir. Her yıl yaklaşık 20 milyon insan kalp ve damar hastalıkları sebebiyle ölmüştür ve bu küresel ölümlerin %30’unu teşkil etmektedir. Bu başlığın altındaki ilaçlar Kalp, damar düz kasları, kan dolaşımı ve hemotolojik sistem üzerine etkileri olan ilaçlardır.


https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/Kardıyovaskuler-320x213.jpg
https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/image010-320x213.jpg

Kas-İskelet Sistemi İlaçları


Hareketimizi sağlayan, kemik ve kaslardan oluşan yapıya kas iskelet sistemi denir. Bu kategori içerisinde kas gevşetici, eklem ağrısı ilacı ya da dismenore gibi kas iskelet sistemimizle ilgili organlara ait ilaçlar bulunur. Sağlık bakanlığının verilerine dayanarak en çok kullanılan ilaç grubudur.


Sinir Sistemi İlaçları


Diğer adıyla merkezi sinir sistemi beyin ve omurilikten, ayrıca bunlarla bağlantılı olan sinirlerden meydana gelmiştir. Santral sistem vücuttaki kontrol ağı gibidir. Bu sistemden etkilenen faaliyetler ise, kas kontrolü, nefes alıp verme, görme ve bellektir. Bu önemli bölümdeki hasarda ya da bir hastalığın bu alanı etkilemesi sonucunda ciddi sağlık sorunları yaşanabilir. Beyinde anormal elektriksel aktivite sonucunda epilepsi yani sara hastalığı, otoimmün hastalıktan oluşan multipl skleroz MS, dopamin eksikliği nedeniyle parkinson hastalığı oluşabilir.


https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/Sınır-sıstemı-320x213.jpg
https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/Metabolızma-320x213.jpg

Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları


Sindirim sistemi ve metabolizma ilaçları, sindirim sistemi hastalıkları ile metabolik hastalıkların tedavi edilme veya önlenme sürecinde kullanılan ilaçlardır.


Sistemik Antiinfektifler


Bilinen adıyla antibiyotikler bu gruptadır.


https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/Sistemik-Antiinfektifler-320x213.jpg
https://www.yerliilac.com/wp-content/uploads/2015/12/solunum-320x213.jpg

Solunum Sistemi İlaçları


İnsan vücudunun önemli sistemlerinden dir. Solunum sisteminde; Burun, gırtlak, yutak, akciğer,soluk borusu ve bronşlar bulunur.  Solunum sisteminde en etkili ilaçlar antitüsif (öksürük kesiciler), bronkodilatörler (bronş gevşeticiler) ve ekspektoran (balgam söktürücüler) dir.
Copyright © 2017 Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım by Erdem YILDIZ